2
2
2
2
2
2
תרבות בקהילה |

עם השחרור מצה"ל, הקבוצות מתיישבות ביישוב/שכונה בפריפריה ומקימות קהילת אמנים-מחנכים אשר ממשיכים הן את העשייה בקהילה המקומית והן את הדרכת הצעירים שבשלבים המוקדמים של המסלול.   מלבד זאת בוגרי התנועה נושאים בכל התפקידים האירגוניים של התנועה בשלביה השונים.

נכון ל-2015 ישנם מעל 170 חברי תנועת תרבות, בגילאי 21 עד 32 הפרוסים בשבעה מוקדים ברחבי הארץ:
קריית שמונה, חצור הגלילית, נהריה, עפולה, נתניה, ראשל"צ ואופקים.
מדי שנה משתחררים כ-60 בוגרים להקמת קהילת אמנים חדשה.

המודלים אותם מפעילים בוגרי התנועה ביישוב:

תאטרון יוצר- הקמת תאטרון המבוסס על יצירה מקורית של אמנים מתנועת תרבות (שחקנים, בימאים, מפיקים, כותבים, מעצבי במה וטכני) - התאטרון יציע מסלול הכשרה לתאטרון חובבים ותאטרון קהילתי לנוער ומבוגרים. כמו כן התאטרון יארח יצירות איכותיות אותם יביא מתאטראות ברחבי הארץ.

ספרייה קהילתית- מרכז לפיתוח חשיבה יצירתית המגבש את הקהילה סביב תחום הספרות-  המרכז מתאים לכל הגילאים ומקשר את האמנים סביב תחום הספרות והכתיבה. פעולות לעידוד הקריאה, ערבי שירה, שעות סיפור, מפגש עם משוררים וסופרים, השאלת ספרים, סדנא בעקבות ספר, סדנאות כתיבה ועוד.

סטודיו לאמנות- סטודיו לאמנים פלסטיים בתחומים השונים ובו מאגד את האמנים המקומיים ליצירה במרחב משותף. במרחב יעמדו לשרותם של האמנים התנאים הדרושים ליצירה וכן יוכשרו ע"י סדנאות אמן מקצועיות. האמנים יציגו את היצירות שלהם במרחב הציבורי הפתוח ויהפכו את המרחבים הציבוריים לגלריות.

מרכז ליזמות תרבות- הכשרת יזמים בתרבות לפיתוח מודלים מקיימים של תרבות.

בית היוצרים- הכשרת נוער יוצר מהפריפריה בתחומי האמנויות השונים- בית היוצרים יאגד את הנוער סביב היצירה וצריכת התרבות, יעסוק בהכשרת דור האמנים הצעיר מהפריפריה. 

מופעי תרבות, חוצות ופסטיבלים- קהילת תרבות מפתחת מופעי תרבות בהתבסס על לוח השנה העברי וכן מפעלי תרבות חדשים כמו מופעי מוסיקה ופסטיבלים.