קבוצת אהל |

"קבוצת אהל" הוקמה בשנת 2009 ע"י הגרעין המייסד של תנועת תרבות ומהווה התאגדות של אמנים-מחנכים הרואה בחידוש חיי התרבות יסוד מהותי לבניית חברת מופת ברוח החזון הציוני.

 

היוצרים בקבוצת אהל הינם מחנכים, בוגרי תנועת תרבות, החיים בקבוצות שיתופיות בפריפריה הגיאו-חברתית בישראל אשר יצירתם האומנותית צומחת מתוך פעילותם וזהותם כמחנכים.


השפה האומנותית של קבוצת אהל

בכוחה של האמנות לקשור בין הרגעי לנצחי - בין שאלות היום-יום לשאלות המעסיקות אותנו כחברה ולהעניק להן ביטוי אסתטי ועל זמני. אנו מאמינים כי דרך השפה האומנותית מתגלות אפשרויות חדשות למפגש בין היוצר לקהל ובין הקהל לתוכן. היצירה האומנותית מעוררת את קהל הצופים לשיח מנקודת מבט מקורית, חושפת אותם למציאות מורכבת, ובכך מזמינה אותם להיות יוצרים בעולמם שלהם.


כחלק מהשקפת עולמנו כאמנים-מחנכים, תהליכי היצירה בקבוצת אהל שואבים השראה מהמפגש המתמיד עם החברה הישראלית על כל גווניה. זוהי בחירה מודעת המאפשרת לנו להביא את התכנים האקטואליים והבוערים, לזקקם ולהעניק להם ביטוי אומנותי - ובכך להופכם לרלוונטים ומושגים לקהל. קבוצת אהל מזהה את המתח הייחודי שמקיימת האמנות - היכולת לעורר שאלות וחשיבה ביקורתית אל מול פיתוח עדינות ורגישות כלפיי כל מה שאנושי, ועמלה על קיומו ביצירותיה ופועלה.

 


משכן נודד

קהלים שלמים בישראל מנותקים מהיצירה התרבותית ומהחוויה הייחודית שמעניקה האמנות לאדם ולחיי הקהילה. קבוצת אהל שמה לעצמה למטרה להגיע לכל מקום בו קיימים קולות מושתקים בחברה ולהפיח חיים בשיח הערכי והחברתי. מתוך תפיסה זו, כל המופעים של אהל הינם נודדים ומותאמים לכל מקום אליו יוזמנו.


היצע היצירות והפעילויות של קבוצת אהל - 

תאטרון "אהל" - רפרטואר של הצגות ומופעים לילדים, נוער ומבוגרים.
מוזיאון נודד - "מחזון למציאות" מסע בעקבות החזון והאוטופיה של בנימין זאב הרצל.
מועדון התאטרון - בתים לנוער יוצר בתחום התאטרון.

מופעי מוסיקה מקוריים לנוער ומבוגרים.
פרוייקטים עירוניים- הפקת פרוייקטים בסדר גודל עירוני: עדלאידע, גינות מספרות

מופעי רחוב - מגוון מופעים, מיצגים ודמויות ססגוניות שהופכים את הרחוב לחגיגה
סדנאות אמנות - בתחומים: אמנות פלטית, תאטרון, גרפיטי, היפ-הופ, מוזיקה, מחול, ג'אגלינג ועוד (לבני נוער ולילדים)