2
2
2
2
2
2
עוז זלוף ומרב סודאי

הפריצה אל מחוץ לעצמה נחוצה לאמנות לשם הבנת התרבות כשונה מאוד ורחבה בהרבה.

"...מדובר בשבירת מערכת נרקיסיסטית... המדירה את הניסיון להבין את יצירת האמנות כצורה של קיימות חברתית שאינה מחויבת לתפיסת הכישרון הגאוני ולפרשנות המבדלת את היוצר. הצורך בשינוי דוחף את האמנות להיפרד מהצרכנים שלה, להתפרק מעצמה ולחפש מקום בקרב קהלים חדשים מחוץ לשדה שלה." - פייר בורדייה

בפרויקט "אגדה מקומית" אנו יוצרים קהילת אמנים איזורית המתנסה ביצירה ביחס לסוגיות מקומיות: אנשים, מקומות, מסורות וסוגיות בוערות.

ענייננו הוא יצירת רשת קשרים והקשרים אמנותית וחברתי:  יוזמה של מרחבי פעילות, לימוד ותצוגה ובמרחבים טעוני טיפוח מבחינת תשתית אמנותית.

-        גיבוש קבוצה יוצרת / קהילה מארחת:

באמצעות קול קורא שהופץ מטעם תנועת תרבות, המרכזים הקהילתיים בעיר ומטעם העירייה גיבשנו קבוצת יוצרים ויוצרות מקרב תושבי עפולה וערי הסביבה, מגיל עשרים ומעלה ועד פנסיה. (28 משתתפות/ים).

הקבוצות נפגשות בבית האמנים של תנועת תרבות שלקחנו חלק בייסודו ועוסקת בלימוד אמנות על משמעויותיה הפרקטיות (טכניקות ומדיומים אמנותיים), על משמעויותיה הקהילתיות ובמחקר מקומי.

כמו כן משתתפי הקבוצה פועלים כקהילה מארחת לקליטה של יוזמות תרבות ואמנות בתוך העיר וגם לאלה המגיעות מחוץ לה במסגרת פעילות תנועת תרבות בייבוא הצגות פרינג' והנגשתן לקהל ובאירוח אמנים בתכנית הרזידנסי.

 
 
   
   
   
   
   
 
 


מה חדש בתנועה?
"קהילות תרבות" - יום ראשון 13 דצמבר 2015

קהילות תרבות בנתניה ובעפולה חוגגות את חג החנוכה יחד בצבעים ובצלילים. בואו לחגוג איתנו!

קראו עוד

 
תרבות ברשתות החברתיות - יום ראשון 13 דצמבר 2015

בנוסף לדף הפייסבוק הפעיל שלנו, פתחנו גם דפי אינסטגרם וטוויטר.

חפשו אותנו!