2
2
2
2
2
2
תרבות בקהילה |

עם השחרור מצה"ל, הקבוצות מתיישבות ביישוב/שכונה בפריפריה ומקימות קהילת אמנים-מחנכים אשר ממשיכים הן את העשייה בקהילה המקומית והן את הדרכת הצעירים שבשלבים המוקדמים של המסלול.   מלבד זאת בוגרי התנועה נושאים בכל התפקידים האירגוניים של התנועה בשלביה השונים.

נכון ל-2018 ישנם מעל 200 חברי תנועת תרבות, בגילאי 21 עד 32 הפרוסים בחמישה מוקדים ברחבי הארץ:
קריית שמונה, נהריה, עפולה, נתניה, וראשל"צ.
מדי שנה משתחררים כ-60 בוגרים להקמת קהילת אמנים חדשה.

המודלים אותם מפעילים בוגרי התנועה ביישוב:

תאטרון יוצר- הקמת תאטרון המבוסס על יצירה מקורית של אמנים מתנועת תרבות (שחקנים, בימאים, מפיקים, כותבים, מעצבי במה וטכני) - התאטרון יציע מסלול הכשרה לתאטרון חובבים ותאטרון קהילתי לנוער ומבוגרים. כמו כן התאטרון יארח יצירות איכותיות אותם יביא מתאטראות ברחבי הארץ.

סטודיו לאמנות- סטודיו לאמנים פלסטיים בתחומים השונים ובו מאגד את האמנים המקומיים ליצירה במרחב משותף. במרחב יעמדו לשרותם של האמנים התנאים הדרושים ליצירה וכן יוכשרו ע"י סדנאות אמן מקצועיות. האמנים יציגו את היצירות שלהם במרחב הציבורי הפתוח ויהפכו את המרחבים הציבוריים לגלריות.

מרכז ליזמות תרבות- הכשרת יזמים בתרבות לפיתוח מודלים מקיימים של תרבות.

בית היוצרים- הכשרת נוער יוצר מהפריפריה בתחומי האמנויות השונים- בית היוצרים יאגד את הנוער סביב היצירה וצריכת התרבות, יעסוק בהכשרת דור האמנים הצעיר מהפריפריה. 

מופעי תרבות, חוצות ופסטיבלים- קהילת תרבות מפתחת מופעי תרבות בהתבסס על לוח השנה העברי וכן מפעלי תרבות חדשים כמו מופעי מוסיקה ופסטיבלים.